Tesettüre içimden gelerek kapanmak istiyorum, neler yapmalıyım?

36
0
Paylaş

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle çok güzel bir yola girmek için dertlendiğini ve bu dertlenmelerinin Rabbimiz’in bir ayeti için olduğunu hatırlatmak ve çok güzel bir şey olduğunu söylemek isteriz.
Bu düşünceler genellikle tesettürün hakiki mahiyetini kavrayamadığımızdan ötürü oluşur. Hakikati anlaşılmış bir meselede harekete geçmek çok daha kolay olacaktır.
Tesettür kadını korur, değerli kılar, en değerli şeylerin gizlide, dipte, saklanmış olduğu gibi -misal inci- kadını da en değerli konuma getirir.

Kur’an-ı Kerim bize tesettürün“tanınmak ve incitilmemek için tercih edilmesi gereken hayırlı bir yol” (Ahzab, 33/59) olduğunu bildiriyor. Tanınmak ve incitilmemek!

Kadının fıtratı tesettürü ister, tesettür yalnızca bir bez barçası değildir, Rabbimizin ayetidir ve bir ayeti başında taşımak yalnız hanımlara mahsus kılınmıştır. Ve kadın bu değeri üzerine almakla en değerli konuma ulaşabilir ancak. Şeytan elbetteki hanımların bu değerden mahrum kalması ve Allah’ın emrettiği şeyi yapmamamız için telkinler verecek ve bizi ertelemeye itecektir. Ertelemenin şeytandan olduğunu bilelim ve kime uyduğumuzu idrak edelim kardeşim.


Ayrıca şu videoyu izlemen de faydalı olacaktır inşaAllah

Paylaş

Bir yorum yaz