Satanizmin çıkma nedeni hak kaynaklardan mı?

77
0
Paylaş

Değerli Kardeşim,

Satanizm; şeytana güç atfedip ona tapınmak üzere kurulan inanç sistemidir. Dünyada pek çok batıl inanış ortaya çıkmıştır. Bunlardan birisi  de satanizm’dir.

Antik satanizmin bizim topraklarımızdaki temsilcisi Yezidiler olmuşlardır. Bu inanışın sahipleri şeytana “Melek-i Taus” derler; Hz. Ali’nin insan bedenine bürünmüş Tanrı olduğuna inanırlar.

Ülkemizde çok az sayıları kalan Yezidiler; “Şeytan ile Tanrı eşitti. Tanrı şeytanı kıskandı ve kutsal özelliklerini elinden aldı.” diyorlar ve şeytanı tutuyorlar. Bunlar, insanların her türlü kötülüğü şeytana mal ettiklerini, asıl kötünün ise insan olduğunu savunuyorlar.

Modern Satanizm

1966 yılında “Rosmary’nin Bebeği” isimli kitap ve film, modern satanizmin başlangıcı oldu. Şeytan tarafından gebe bırakılan ve Deccali doğuran kadını anlatan filmin yapımcısı bir yıl sonra öldürülüyordu.

Bu filmde “Kara büyü danışmanı” rolündeki Kafkas kökenli Anton LaVey (1930), sonra şeytan kilisesini kurdu ve baş rahip oldu.

Şeytanın kutsal kitabında LaVey şunları söylüyor “Şeytanın çağıdır bu çağ, şeytan dünyayı yönetiyor.”

Grubun amacı, “Bireyselliğin bütünleştirilmiş enerjisini toplayıp, doğanın karanlık güçlerine ulaşmak. Bu amaca ulaşmak için ilhamını büyü ve metafizik güçlerden almak.” 666 rakamını da uğurlu sayarlar.

Kaynak: Sorularla İslamiyet

Ayrıca aklına takılan sorular veya merak ettiklerin için Sözler Köşkü YouTube kanalımıza göz atabilirsin 🙂

Paylaş

Bir yorum yaz