Pasta ve börek gibi yiyeceklerin imalatında, içinde alkol bulunan sirke kullanmak caiz mi?

Paylaş
Sirke

Sirke içine katılan alkol ile kimyasal değişime uğrayıp sirkeleşmişse, bunu kullanmanın sakıncası yoktur.

İçinde alkol tesbit edilen her içeceğe ya da yiyeceğe haram diyemeyiz.

Örneğin, etil alkol doğal olarak meyve ve sebzelerde bulunur. Zira, meyve ve sebzeler olgunlaştıkça oluşan fermantasyon sırasında yan ürün olarak belirli oranlarda etil alkol ortaya çıkar. Ayrıca gıda ve içecek sektöründe kullanılan doğal aromaların birçoğunda doğal olarak oluşmuş etil alkol mevcuttur. Bütün dünyada gıda regülasyonlarında etil alkolün belirli oranlarda yer alması doğal kabul edilmektedir.

Öyleyse, eşyada asıl olan helal olmasıdır; haramlık kesin delille sabit olur. Delil kesin değilse, haram olduğu kesin söylenemez. Bu katkı maddesinin kesin haram olduğu bilinmemektedir. Eğer bu madde kullanılırken kimyasal değişime uğrarsa haramlık vasfını kaybeder. 

Eğer ki haram olan bir katkı varsa, o katılan azıcık haram nesne, karıştığı malın içinde haramlık vasfını kaybeder, haram eden özelliğini yitirir. Helal nesneye dönüşebilir. Şaraba tuz dökünce haramlık vasfını yitirip sirke haline dönüşmesiyle helal olmasının sahih olması gibi.

Kaynak: Sorularla İslamiyet

Ayrıca aklına takılan sorular veya merak ettiklerin için Sözler Köşkü YouTube kanalımıza göz atabilirsin.

Bazı Merak Edilen Sorular:

BAZILARI KÂBE’NİN ASLINDA MEKKE’DE DEĞİL DE PETRA ANTİK KENTİNDE OLDUĞUNU SAVUNUYORLAR VE “İSLAMİYET’İN İLK 150 YILINDAKİ CAMİLER KIBLE OLARAK PETRA DİYE BİR ŞEHRİ GÖSTERİR” DİYORLAR, BU KONUDA BİZİ AYDINLATIR MISINIZ?

İNTERNET ORTAMINDA BİRİNCİ BAKIŞ HELAL İKİNCİSİ HARAM MI? KARŞIMIZA UYGUNSUZ REKLAMLAR ÇOK ÇIKABİLİYOR.

MÜSLÜMANLAR MÜSLÜMAN OLMAYANIN HAKKINI YERSE KUL HAKKI OLUR MU?

İNSAN VUCUDUNA ZARAR VEREN HER ŞEY HARAMDIR, SÖZÜ, BİR HADİS Mİ, YOKSA AYET MİDİR?

İÇİNDE AÇIK BAYAN BULUNAN REKLAMLAR CAİZ Mİ, KAZANILAN ÜCRET HELAL Mİ?

Paylaş

Bir yorum yaz