Neden tesettür konusunda baskı yapılıyor?

Paylaş

Değerli Kardeşim:

Tesettür baskı ile çelişir. Hakiki manada tesettüre giren hanım kardeşlerimiz çevresindeki baskıları bastırmış demektir.
Bazı aile yapılarından kaynaklı yapılan, yanlış tesettür baskısı var ise biz bunu desteklemiyoruz.Burada aileler safi olarak evlatlarının ahiretini düşünüp baskı yapıyorlarsa bu yanlış bir yöntemdir.
Davet söz ile değil hal iledir.O hal ki sağıra da görünür, köre de.Yeter ki imtihanda olduğunu bilsin.imtihan ise sorudur.Soruya doğru cevabı vermek gerek ki imtihanı geçsin.

Asıl soru tesettüre karşı ben neden bu kadar ön yargılıyım.Acaba hiç tesettür ile ilgili ayetleri hadisleri okudum mu? Yoksa hiç hakiki manada araştırma yapmadan tesettürü baskı olarak mı görüyorum?
Bu sorunun cevabı herkese göre değişir.Ama değişmeyen tek gerçek ise ölümün hak olduğu,eğer bizler iman hakikatlerini okuyup Rabbimiz’in istediği çizgide bir hayat yaşamaya çalışıyorsak tesettüre girmekte zorluk yaşasak da bunu baskı olarak göremeyiz.Eğer ki iman hakikatlerinden uzak, ciddi mana da araştırmadan bir hayat yaşıyorsak ise modern toplumun baskısı altında kalmışız ve bu modernite bizi tesettürsüzlük konusunda baskı altında tutuyor.
Tıpkı kendi zevkimiz için hayvanat bahçelerine hapsettiğimiz hayvanlar gibi.Modern dünya tüm ihtiyaçları karşılanıyor orada güvenli ve mutlu bir hayat sürüyor diyorlar. Ama bu dünyanın dışına çıkmak isteyen fillerin ayaklarına taktıkları zincirlerle ne zaman bu baskıdan kurtulmak isteseler canlarını yakıp ayaklarını kanatıyorlar.
Belki bizler de islama doğru her adım attığımızda başka bir yolla canımızı yakıyorlar ama bizler bunun farkında değilizdir .

Selametle…

Tesettür için hazırlanan Videomuzu izleyebilirsiniz.

Paylaş

Bir yorum yaz