İslamiyet ile Yeni Tanışan Biri Ne Yapmalıdır?

114
0
Paylaş
İslamiyet

İslamiyet ile yeni tanışan kimse geçmişine tövbe etmiş ve yeni bir hayata atılmış ne yapacağını merak eder bir haldedir özellikle de yaşı da yaşlılık sayılabilecek seviyeye gelmişse.

İman açısından tam bir dönüş yapmış olalım. Şeytanın bizi bunaltabileceği bir süreci uyanık geçirmeliyiz. Şeytan kısır bir döngüde oyalamasın bizi. Bir kere Allah’ın kapısına yöneldik mi artık o kapı bize açık demektir. Umutsuzluk en büyük tehlikedir. Allah’ın kapısında umutsuzluk yoktur, geçmişle uğraşmak yoktur.

Haramlar konusunda hedefimiz sıfır haram olacak. Bir günde sıfır günah olmayabilir ama bir yıl sonra gözle görülür bir değişiklik olmalıdır. Adım adım ama köklü bir şekilde dönüş olsun.

Allah’ın emirleri olan farzları bir bir devreye sokalım. Namaz, oruç gibi farzlardan taviz vermeyeceğimiz seviyeye yükselmek için uğraşacağız.

Bütün bunlar için en önemli yatırımımız iki değer üzerinden yürüyecek. Bunların birisi çevredir, diğeri de bilgidir. Neyi nasıl yapacağımızı bilecek kadar bilgi şart. Bu bilgimizi uygulayabileceğimiz bir çevre de şarttır. Çöplükte gül olarak açmak zordur.

İslamiyet ile yeni tanışan biri dahi olsa şunu unutmamalıdır ki Allah’ın rahmeti sonsuzdur Allah çok bağışlayıcıdır.

Kaynak: Fetva Meclisi

Ayrıca aklına takılan sorular veya merak ettiklerin için Sözler Köşkü YouTube kanalımıza göz atabilirsin.

Bazı Merak Edilen Sorular:

UZAYDA NASIL ORUÇ TUTUP NAMAZ KILINIR?

CÜNÜP OLAN KİŞİNİN YAPTIĞI İŞLER PİS MİDİR?

TÜRKÇE AÇIKLAMALI KUR’AN MEALİ OKUNABİLİR Mİ?

ALLAH’I BULMAK VE ALLAH’I ARAMAK, NE DEMEKTİR?

ALLAH’IN BİZDEN RAZI OLDUĞUNU NASIL ANLARIZ?

Paylaş

Bir yorum yaz