Epilepsi (sara) hastalığı için okunacak bir dua var mıdır?

25
0
Paylaş
epilepsi (2)

Epilepsi (sara) nöbeti tutana okunacak dualar:

1. Epilepsi nöbeti tutmuş hastanın başında 21 kere Âyetü’l-Kürsî okunursa inşâallah şifâ bulur.

2. Bir kadın Peygamber Efendimiz’e (sav) gelerek çocuğunun sara nöbetine tutulduğunu, bunun için kendisine dua etmesini istedi. Resûl-i Ekrem (sav) Efendimiz ona şu âyeti okumasını tavsiye etti. Kadın onu okuyunca çocuğu şifâ buldu.
“Bismillâhirrahmânirrahîm. Ve nünezzilü mine’l-Kur’âni mâ hüve şifâün ve rahmetim li’l-mü’minîn. Ve lâ yezîdü’z-zâlimîne illâ hasârâ.” (İsrâ, 17/82)

“Biz Kur’an’ı mü’minlere şifâ ve rahmet olarak indiririz. Ama o, zâlimlerin ise sadece zararını artırır.”

3. Mü’minûn sûresinin 115. âyetinden sonuna kadar (118. âyet dâhil) okunmalıdır.
E fe hasibtüm ennemâ halâknâküm abesen ve en-tüm ileynâ lâ türcaûn. Fe teâlâ’llâhü’l-melikü’l-hakku, lâ ilahe illâ hû. Rabbü’1-ar şî’1-kerîm. Ve men yed’u maallâhi ilahen âhere lâ burhâne le-hû bîhî, fe innemâ hisâbühû inde rabbihî; İnnehû lâ yüflihu’l-kâfirûn. Ve kul rabbî’ğfîr ve’rham, ve ente hayru’r-râhi-mîn.” (Mü’minûn, 23/115-118)

“Sizi sadece boş yere yarattığımızı ve sizin hakikaten huzurumuza geri getirilmeyeceğinizi mi sandınız? Mutlak hâkim ve hak olan Allah, çok yücedir. O’ndan başka ilâh yoktur. O, bereketli Arş’ın sahibidir. Her kim Allah ile birlikte diğer bir tanrıya taparsa -ki bu hususla ilgili hiçbir delili yoktur- o kimsenin hesabı ancak Rabbinin nezdindedir. Şurası muhakkak ki, kâfirler kurtuluşa eremezler. Resulüm! De ki: “Rabbim, bağışla ve merhamet et! Sen merhametlilerin en iyisisin.”

Abdullah bin Mes’ud (ra) sara ve cin tutan bir kimsenin kulağına bu âyetleri okudu. Hasta hemen toparlanıp kendine geldi. Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (sav) “Onun kulağına ne okudun?” dedi. İbni Mes’ud: “E fe hasibtüm ennemâ halâknâküm.. âyetlerini okudum” dedi. Resûl-i Ekrem (sav) Efendimiz:
“Eğer bir kimse bu âyetleri tam bir iman ve sadâkatla bir dağa okursa, dağ harekete gelirdi.” buyurdu.

Kaynak: Sorularla İslamiyet

Ayrıca aklına takılan sorular veya merak ettiklerin için Sözler Köşkü YouTube kanalımıza göz atabilirsin.

Bazı Merak Edilen Sorular:

ÜZERLİK OTUNUN ŞİFA VERDİĞİNİ HZ. PEYGAMBER (ASM) SÖYLEMİŞ Mİ?

DEPRESYON, STRES GİBİ HASTALIKLARA DİNEN NASIL BAKMAK GEREKİR, MANEVİ YÖNDEN NASIL TEDAVİ OLMAK LAZIM? PEYGAMBER EFENDİMİZİN KONUYLA İLGİLİ HADİSLERİ VAR MIDIR?

YALNIZCA CUMA VEYA CUMARTESİ VEYA PAZAR GÜNÜNE HAS OLARAK, KAZA VEYA NAFİLE ORUÇ TUTULUR MU?

DUAYI, SUYA OKUYUP ŞİFA VEYA KORUNMA NİYETİYLE İÇMEK CAİZ Mİ?

REGAİB KANDİLİNDE NELER YAPILABİLİR? KANDİL GECELERİNİ NASIL DEĞERLENDİRMELİYİZ?

Paylaş

Bir yorum yaz