Dinozorlarla İnsanlar Bir Arada Yaşayabilirler Miydi?

Paylaş
dinozorlarla

Dinozorlarla insan ayak izlerinin beraber bulunduğu iddia edilen yer, Teksas’ta Glen Rose yakınlarındadır. Böyle bir iddia 1980’li yıllarda ileriye sürüldü. Dinozorlar Birinci Zamanın Karbonifer devri ile İkinci Zamanın Jura devri arasında görülüyor. Yani, takriben günümüzden 280-180 milyon yıl önce. Bu devirde insanın yeryüzünde görünmüş olması mümkün değildir; çünkü Jura devrinde ilk sürüngenler ve ilk kuşlar ve ilk memeliler henüz yeni ortaya çıkmaktadır. Hiçbir jeolog, insanın geçmişini, Karbonifer veya İkinci Zamana götürmez. Bu bakımdan o iddiayı günümüzde müdafaa eden hemen hemen yok gibidir.

Yeryüzünün veya fosillerin yaşını tayinde kullanılan metotlar, maalesef çok güvenilir değildir. Onun için dinozorlarla insanların bir arada yaşaması konusu çelişkilidir. Bu metotların içerisinde en güvenilir olanı Radyo-karbon metodudur. O da en çok günümüzden 80 bin yıl öncesine kadar olan tespitlerde sıhhatli netice vermektedir. Bundan daha uzun yılları tespitte uranyum metotları kullanılmaktadır. Onların da güvenirliliği son derece azdır.

Kaynak: Sorularla İslamiyet

Ayrıca aklına takılan sorular veya merak ettiklerin için Sözler Köşkü YouTube kanalımıza göz atabilirsin.

Bazı Merak Edilen Sorular:

CENNETİN KOKUSUNU DUYMAK İSTEYENLER ÇOCUKLARINI KOKLASIN, SÖZÜ HADİS MİDİR?

“HAVF VE RECA (KORKU VE ÜMİT) ARASINDA OLMAK” NE DEMEKTİR?

“BİR YERDE YANGIN VUKU BULDUĞUNU GÖRDÜĞÜNÜZ ZAMAN ‘ALLAHÜ EKBER’ DİYEREK TEKRAR TEKRAR TEKBÎR ALINIZ. ZÎRA TEKBİR YANGINI SÖNDÜRÜR.” SÖZÜ HADİS MİDİR? O ZAMAN İTFAİYEYE FALAN GEREK YOK DİYEBİLİR MİYİZ?

ZEKÂ VE HAFIZANIN GELİŞMESİ VE UNUTKANLIKTAN KURTULMAK İÇİN OKUNACAK DUALAR VAR MI?

BİR KİMSE, MÜSLÜMAN OLDUKTAN SONRA GUSÜL ALMASI ŞART MI?

Paylaş

Bir yorum yaz