Asansörü Kullanmıyorum, Giderlerini Ödemezsem Kul Hakkı Olur mu?

Paylaş

Apartmanda oturan kişi, apartmanın diğer sakinleriyle birlikte binanın bakım, tamir, elektrik, su ve diğer ortak giderlerini ödemekle yükümlüdür.

Bunların karşılanmaması halinde yani kişinin giderlerini (ortak) ödememesi durumu, kul hakkı ihlali olur.

Bir apartmanın herhangi bir katında oturanlar, bu kat zemin ve bodrum kat bile olsa bazı ihtiyaçlar ve ziyaretler için asansörü kullanırlar.

Bir apartmanda oturanlar, mesela çatı altındaki kat, akıntı vb. den rahatsız olsa ve bu rahatsızlığı para harcayarak halletseler diğer katlar arızadan rahatsız olmadıkları halde masrafa katılırlar, giderlerini karşılarlar.

Hasılı bir apartman yönetmeliği vardır, bu yönetmelik ya ittifakla veya çoğunluğun reyi ile kabul edilmiştir. O apartmanda oturanlar ya buna uyarlar veya başka yere taşınırlar. Kişi, “Hem otururum hem de kararlara uymam.” derse sözleşmeye aykırı davranış olur. O apartmanda huzur olmaz. Kavga gürültü olur. İhmale uğrayan hizmetlerden herkes zarar görür. Durum mahkemeye bile intikal eder.

Kaynak: Sorularla İslamiyet

Ayrıca aklına takılan sorular veya merak ettiklerin için Sözler Köşkü YouTube kanalımıza göz atabilirsin.

Bazı Merak Edilen Sorular:

KUR’AN-I KERİM’İN HAREKELEME OKUYUŞU NE ZAMAN BAŞLADI? ÖNCEDEN HAREKE VE NOKTALAMA İŞARETLERİ YOKMUŞ, NEDEN GEREK GÖRÜLDÜ?

EĞİTİMDE,ÖZEL ÖĞRENCİYE AYRICALIK TANIMAK KUL HAKKINA GİRER Mİ?

HZ. AZRAİL FITRAT OLARAK NASIL BİR YAPIDADIR, ÖLÜM ESNASINDA NASIL GÖRÜNÜR?

ALLAH’TAN BAŞKASINDAN YARDIM İSTEMEK, DUA EDERKEN VESİLE KILMAK, EVLİYALARDAN MEDET İSTEMEK HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

UZAYDA NASIL ORUÇ TUTUP NAMAZ KILINIR?

Paylaş

Bir yorum yaz