Ahir zamanda bir an dışarı çıksan yada medya ortamlarında çok az dursan dahi istemeden de çok ama çok günahlara maruz kalıyorsun. Bu kadar günaha karşı nasıl dayanacağız ?

Paylaş

Değerli kardeşim,

Allah (C.C), Peygamberimiz (ASM)’i bir model olarak yaratmış ve en güzel örnekleri onda göstermiş. Bize de, eğer beni seviyorsanız, size peygamber gönderdiğim Hz. Muhammed (ASM)’e uyunuz. O takdirde anlayın ki ben de sizi seviyorum.

Sözün özü: Allah’ın bizi sevdiğinin göstergesi, bizim ne kadar Hz. Muhammed (ASM)’e benzediğimizdir. Ona göre sonuca varabiliriz.

Size, bize ve tüm insanlara yol haritası Kur’an ve sünnettir; bundan başkasını size tavsiye edemeyiz. Yani Kur’an’ı ve sünneti Rasulullah (ASM)’i kendimize rehber edinmek, kendimizi onlara endekslemek ve imani bahis ve kitapları tefekkür ile okumaktır. Yani imanın ve Kur’an’ın anlattığı ve bahsettiği Kur’anî ve imani kitaplar bulabilseniz veya bu konuları tefekkür ve mütalaa eden şahsiyetlerle beraber olmakla onlardan istifade edebilseniz, sizin hem dünyanıza hem de ahiretinize faydalı olacaktır.

Namazları vaktinde kılmak, büyük günahlara dikkat etmek ve namazın arkasındaki tesbihatı yapmak ayrıca sizi tekamül ettirecektir.

Kaynak: Sorularla İslamiyet

Ayrıca konuyla alakalı videomuzu izleyebilirsin 🙂

Paylaş

Bir yorum yaz