Değerli Kardeşim,

Dünya imtihan dünyasıdır. Bizim imtihanda olduğumuzun ve imtihanlara sabretmemiz ferektiğinin farkında olmamız lazım. Ve kardeşim ibadetlerimizde Rabbimiz bize bir dönem şevk verir. O şevk ile çok güzel bir şekilde ibadetlerimize devam ederiz. Ama bazı zamanlar Allah o şevkimizi alır. İşte orada o ibadetleri Allah rızası için mi yapıyoru yoksa lezzet için mi yapıyoruz imtihan oluruz. Bizim her durumda lezzet olmasa dahi ibadetlerimize devam etmemiz gerekir.

Bununla birlikte ilk olarak bu şekilde dertlenmen çok güzel bir şey ve bu da bir başlangıç aslında. Şimdi de sıra fiiliyata dökmekte. İlk olarak namazlarımızı kontrol edelim. Ve o andaki vakit namazı ile başlayalım. Sonrasında hayatımızda takvaya dikkat edelim. Haramlar huzursuzluk sebebidir. Hayatımızda haramların olmamasına dikkat edelim. Ve kendimizi eski ile kıyaslamak tevbe için çok iyi bir yol ama yeni bir başlangıç yaptığında geçmişe bakıp kendini yetersiz görüp bırakma kardeşim. Unutma yeni bir başlangıç yaptın ve yeni bir sayfa açtık inşaAllah.

Ve kardeşim hayatımızın amacını gözden geçirelim. Eğer hayatımızın amacı dünyalık hedeflerse bu bizi yanlışa sürükler. Hayatının temel gayesi Rabbimizin rızası olsun. O zaman yaptığın her şeyde bir huzur hissedeceksin.

Rabbim kalan ömrümüzü ,geçen ömrümüzden hayırlı eylesin inşâALLAH.

Ayrıca bu konuyla alakalı videolarımzı izleyebilirsin 🙂