Öncelikle bilmelisin ki çok güzel bir yola adım atıyorsun, Rabbinin ayetini başında taşımak için niyetlenmişsin. Korkmanı, çekinmeni gerektirecek hiçbir şey yok. Daha öncesinde tesettüre girip çıkmış olman tekrar bu yola adım atmana engel değil. Şeytan sana bunları düşündürüp seni tesettürden uzaklaştırmak istiyor olabilir.

Ancak Rabbimiz Zümer suresinde şöyle buyuruyor: “De ki (Allah şöyle buyuruyor): “Ey kendi aleyhlerine olarak günahta haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Allah (dilerse) bütün günahları bağışlar; doğrusu O çok bağışlayıcı, çok merhametlidir.” (Zümer Suresi 53. Ayet)

Biz yeter ki Rabbimizin rızasını esas maksat yapıp Rabbimizin emrettiği bir ibadeti yerine getirmeye çalışalım inşaAllah Allah yardımcımız olacaktır. Nitekim Bediüzzaman Said Nursi’nin de dediği gibi: ”O razı olsa bütün dünya kesse ehemmiyeti yok.”

Bizler elalemin ne dediğinden ziyade el-Alîm olan Allah’ın ne dediğine bakmalı ve amellerimizi ona göre inşa etmeliyiz. Rabbim emirlerini hakkıyla yerine getirenlerden eylesin.

Kaynak: Sorularla İslamiyet

Ayrıca aklına takılan sorular veya merak ettiklerin için Sözler Köşkü YouTube kanalımıza göz atabilirsin.

Tesettür Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular:

TESETTÜRE KARŞI ZAAFIM VAR VE YENEMİYORUM, NE YAPMALIYIM?

BENCE BENİM TESETTÜRÜM UYGUN DIŞ KIYAFET GİYMESEM OLMAZ MI?

KADININ TESETTÜRSÜZ ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARINI ERKEĞE GÖSTERMESİ CAİZ Mİ?

TESETTÜRÜN HÜKMÜ NEDİR?

ÇARŞAFLA MI YOKSA MANTO (PARDÖSÜ) İLE Mİ TESETTÜR SAĞLANMIŞ OLUR?