Bizim anladığımız kadarıyla, Dünyalılar tarafından seslendirilen “uzaylılar” gerçek değil… Kur’an’ın ifadelerinde, uzaylıların veya başka gezegenlerde başka insanların veya canlılar yaşadığına dair bir açıklık yoktur. Yalnız, oralarda meleklerin ve ruhanilerin varlığından söz edilmektedir.

Bununla beraber, ruhanilerin ve meleklerin yaşadığı gezegenler yanında, insan gibi varlıkların hayat şartlarını haiz bazı yıldızlarda hayat sürmeleri imkânsız değildir.

Nitekim, Bediüzzaman Hazretleri, böyle bir şeyin olabileceğine şu sözlerle işaret etmiştir: “… (Yedi gök ve yedi yerle ilgili ayetin açıklamasından) hem Küre-i Arzımıza benzeyen yedi küre-i uhra dahi bulunmasına, zîhayata makarr ve mesken olmasına (Yerküresine benzeyen ve bir kısım canlıların yaşamasına uygun ayrı dünyaya) işareten yedi tabaka yani yedi küre-i arziye bulunmasına işareten Küre-i Arz dahi, yedi tabaka âyât-ı Kur’aniyeden fehmedilmiştir.”

“İşte yedi nevi ile yedi tarzda, arzın yedi tabakası mevcud olduğu tahakkuk ediyor. Sekizincisi olan âhirki mana, başka nokta-i nazarda ehemmiyetlidir; o yedide dâhil değildir.” (bk. Lem’alar, s. 65)

Kaynak: Sorularla İslamiyet

Ayrıca aklına takılan sorular veya merak ettiklerin için Sözler Köşkü YouTube kanalımıza göz atabilirsin.

Bazı Merak Edilen Sorular:

GÜNÜMÜZDE, NÜFUSUN %60-70’İNİN TAM DİNDAR OLMASI MÜMKÜN MÜDÜR?

PEYGAMBERİMİZ, NEDEN VEFATINDAN ÖNCE HALİFEYİ BELİRLEYEREK AYRILIKLARIN ÖNÜNÜ KESMEMİŞTİR?

KAFA KESİP GETİRME OLAYI DOĞRU MU?

UNUTKANLIK NEDEN YAYGINLAŞTI VE BU DURUMDA NE YAPMAK GEREKİR?

İNSANLAR YARATILMADAN ÖNCE NEREDEYDİ?